Historie firmy

 

Firma : Soukromé Hospodářství    „Kohout a synové“  byla založena panem Václavem Kohoutem    1.3.1990. Je to firma, která pokračuje v dlouholeté rodinné tradici po rodičích a hlavně po prarodičích, kteří se zabývali zemědělstvím. Tak i naší hlavní činností bylo zemědělství tj. rostlinná a živočišná výroba. Postupně byla zbudována jatka a 1. 5. 1991 byla uvedena do provozu porážka prasat a později také síť řeznických prodejen.

Dnes hospodaříme na 250 ha půdy, kde pěstujeme převážně obiloviny,  ze kterých si sami vyrábíme krmné směsi pro prasata, kterých máme v zástavu cca 1500, asi 40 ks hovězího, ovce a kozy. Vše je chováno přirozeným způsobem tj. pastva, výběhy, přirozená plemenitba.

Zvířata jsou porážena v našich jatkách zvláště šetrným a humáním způsobem.

Maso zpracováváme ve vlastních provozech výroby a prodáváme v syrovém stavu i jako uzeniny a jiné masné výrobky v prodejnách v Křivousích , Veltrusích , Obříství a Neratovicích . Ve všech těchto provozech  jsou jídelny a bufety, ve kterých denně vaříme několik druhů jídel .

Ve firmě je zaměstnáno celkem 35 lidí, kteří většinou pracují v prodeji a manipulací s masem a masnými výrobky. Od ošetřovatelů zvířat přes výrobu uzenin až po prodaný oběd, se všichni snaží pracovat co nejkvalitněji, aby se firma dobře prosazovala na trhu. Za současné situace v zemědělství to není jednoduché, přesto si myslím, že naše česká prasata z trhu nevymizí a doufám, že  náš zákazník znovu a znovu přijde k nám pro kvalitní a dobré zboží.

 

                     zpět na úvodní stránku